زندگینامه

11

کریم خیالی میاب فرزند مجید در آذر ماه سال  ۱۳۴۳  در یک خانواده مذهبی و  کشاورز در روستای میاب از توابع شهرستان مرند چشم به جهان گشود  .  تحصیلات ابتدائی خود را در روستای محل تولد به پایان رسانده و دوران راهنمایی و متوسطه را در تهران باموفقیت به پایان رساند.  تحصیل در دوران راهنمایی همزمان با اوج راهپیمایی ها و تظاهرات علیه رژیم طاغوت و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بود که وی همواره در آن شرکت می نمود  و  در دوران تحصیل متوسطه  در دبیرستان شهید سید فاطمی نازی آباد تهران  یکی از بنیانگذاران بسیج دانش آموزی بود.

درسال  ۱۳۶۳ به استخدام وزارت دفاع (سازمان صنایع دفاع ( درآمده و همزمان در رشته مهندسی برق(لکترونیک ) پذیرفته شده و با گذراندن بیش از در حدود ۱۲۳  واحد درسی و با معدل بالای  ۱۷ با توجه به شرایط جنگ تحمیلی و نیازمبرم صنایع دفاعی از ادامه تحصیل انصراف داده و تصمیم به ادامه خدمت در صنایع دفاعی گرفت  .

با پایان یافتن جنگ تحمیلی و درسال ۱۳۶۸ تصمیم به ادامه تحصیل گرفت و در رشته مهندسی صنایع (تکنولوژی صنعتی) دانشگاه صنعتی مالک اشتر پذیرفته شده و در سال  ۱۳۷۲فارغ التحصیل شد.   وی بلافاصله در کارشناسی ارشد مهندسی صنایع پذیرفته و در مهر ماه ۱۳۷۵ موفق به اخذ درجه کارشناسی ‌ارشد گردید و همواره به افزایش سطح علمی وتخصصی و شرکت در مجامع علمی و فعالیتهای اجتماعی وفرهنگی اهتمام داشته است.

لازم به ذکر است که نامبرده سوابق تدریس دروس دانشگاهی مهندسی صنایع و مدیریت  را در دانشگاه های مالک اشتر تهران و دانشگاه پیام نور تبریز و تدریس  دوره های تخصصی و کاربردی در زمینه‌های مختلف را در کارنامه خود دارد.

وی از زمان استخدام در وزارت دفاع، در رده های مختلف کارشناسی و مدیریتی فعالیت نموده و همواره واحدها، بخشها و خطوط تولید و محصولات جدیدی را با توجه به نیازدفاعی و ساختاری ایجاد و راه‌اندازی نموده و چندین پروژه ملی را درسطح وزارت دفاع تعریف و اجرا نموده است که ازآن جمله میتوان به مشاغل مدیریتی مشاور ریاست سازمان صنایع دریایی، مدیرعامل صنایع بنیان موتور و  … و همچنین تعریف و انجام پروژه های ملی موتورهای دیزلی دریایی (بنیان ۱ الی بنیان۴) و انجام و رونمایی بنیان۱ در سال ۹۰  ، بنیان۴   در سال ۹۱  ، گیربکس CODAD  ، طراحی و ایجاد خط تولید ، مونتاژ و تعمیرات اساسی ( اورهال) موتورهای دریایی و ایجاد سلولهای تست موتور و منحصر به فرد در سطح خاورمیانه  در سال ۸۹  و …. و همکاری در طراحی وارزیابی سیستم عملکرد مدیران و کارکنان    و همچنین سیستم های مدیریتی و  کیفیتی  و پیشنهاد و جاری سازی مرکز استاندارد دفاعی  وزارت دفاع و  معاونت توسعه کیفیت  در سازمان های تابعه اشاره نمود.

مهندس کریم خیالی میاب علاوه برفعالیت های فوق ، در امور  مشاوره نیز فعالیت های چشمگیری داشته و با چندین شرکت مهندسین مشاور نیز همکاری نموده است که از آن جمله با شرکت خدمات مشاوره ای و مهندسی بنیاد مستضعفان(سامیک) ،شرکت ندای اقتصاد بامداد و…. همکاری نموده و منشا تحولاتی اساسی بوده است.

همواره اقدامات اساسی و سیستمی در تمامی حوزه های فعالیت از اولویتهای کاری وی در بخش دفاعی، دولتی و شرکتهای مشاوره ای و خصوصی بوده و کلیه فعالیتها در جهت اهداف توسعه جمهوری اسلامی ایران بوده که در این راستا میتوان به اخذ گواهی تعهد به چشم انداز  ۱۴۰۴ اشاره نمود.