انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم و انتظارات مردم

سلام برایران و هموطنان با فرهنگ

سلام برایران که مردمش با وجود داشتن دین یکتا پرستی ، اسلام را که کاملترین دین الهی است و ارزش انسانها را درداشتن تقوی میداند (ان اکرمکم عندالله اتقیکم) و یکی از اصول آن عدالت و اعتدال به دور از هرگونه افراط و تفریط می باشد را با آغوش باز پذیرفتند وایران برای همیشه بعنوان پایگاه بزرگ اسلام محمدی قرارگرفته وبزرگترین کشور شیعی در دنیا مطرح گردید .

هر انسانی با مروری گذرا در تاریخ ایران متوجه خواهد شد که ایرانیان همواره برای پیشرفت ، توسعه و آبادانی کشورتلاش نموده و در پیشرفت دنیا نیز تأثیر بسزایی داشته اندکه بر کسی پوشیده نیست و برای انسان ارزش والایی قائل بوده و رویه اعتدال و میانه روی را انتخاب و از تغییرات رو به جلو و مثبت استقبال نموده و از افراط وتفریط پرهیز و از آن دوری می کنند .
جمهوری اسلامی ایران با دارا بودن قانون اساسی مترقی و مبتنی بر اسلام و مردم سالاری دینی ، تابع رهبر و ولایت فقیه (ولایت عالم، عادل ، مدیر،مدبر،شجاع ، زمان شناس ،اسلام شناس ، سیاستمدار)می باشد و از آنجایی که رهبری رای مردم را حق الناس میداند.
لذا ملت ایران بنا به وظیفه ملی وذاتی وخواست رهبری در راستای مشارکت در انتخابات ۲۹ اردیبهشت، درصفهای طولانی ایستادند وتا پایا ن وقت قانونی، آرای خود رابه صندوقها ریختند واز بین نامزدهای مورد تأئید مبادی ذیربط ، از جمله شورای محترم نگهبان و …، اصلحترین نامزد را بعنوان دوازدهمین رئیس جمهور ایران انتخاب کردند و دکترحسن روحانی برای دومین بار بعنوان رئیس جمهور انتخاب گردید، ملت ایران در این انتخابات به معنای واقعی، کاری کارستان کردند و با مشارکت بیش از ۴۲ میلیون نفر از واجدین شرایط ، نام ایران را به عنوان یکی ازمردمی ترین کشورهای جهان به ثبت رساندند.

باید توجه کرد این انتخابات در منطقه ای پرمخاطره، ایران را در جهان سربلند کرد و به کشور امنیت، ‌عزت و اقتدار بیشتری بخشید که به تعبیر امام خمینی (ره) مردم ‌ به صندوق های رأی هجوم آوردند و حرکتی تاریخی را به ثبت رساندند.
رهبر معظم انقلاب در مورد انتخابات فرمودند : برنده ی اصلی انتخابات نظام و ملت ایران بودند و با درایت و دوراندیشی، مشارکت مردم در انتخابات را جشن ملی ایران نامیدند ” جشن ملی برهمگان مبارکباد”.
@khialimiab

درمناظره ها (صرفنطر ازبداخلاقی های مشاهده شده) کمبودها ، نواقص ونیازهای کشورو مردم هم مطرح و به رئیس جمهور منتخب مردم یادآوری شد که انتظار می رود رئیس جمهور محترم با توجه به برنامه های دولت یازدهم و وعده های انتخاباتی خود برای دولت دوازدهم و بازنگری در آن و در راستای تامین ، اصلاح رویه ها ورفع مشکلات مردم تلاشی مضاعف بعمل آورد که در این راستا عمده انتظارات مردم افزایش تولید ، ایجاد زمینه های اشتغال ، بهبود وضعیت معیشتی مردم ، رساندن ایران به جایگاه واقعی خود درجهان می باشد.
البته تابعیت از رهبری ، افزایش امنیت کشور ، قانونمداری و شایسته سالاری در گزینش مدیران (بدون توجه به جناح بندی های سیاسی ) از خواست های با اولویت اول مردم می باشد.
همچنین عنایت ویژه به فرهنگ ایرانی اسلامی ، هنر ، عدالت اجتماعی داشته و با دروغگویی ها، تهمت ها و افتراها مبارزه و به مفاسد اقتصادی از جمله دزدی و اختلاس از بیت المال ، قاچاق، ویژه خواری ها(اعم از رانت ، زمین ، جنگل ودریا خواری ) پایان دهد .
مخالفان دولت منتخب ،اگر پیرو راه امام خمینی (ره) و تابع رهبری و ولایت فقیه باشند بطور یقین میدانند تخریب رئیس جمهور ودولت ، تخریب راه امام وسنگ اندازی دررا ه مستقیم خدمت به مردم است ، بهترین و عقلانی ترین تصمیم ، همکاری با دولت بوده و انتظارات و درخواست های خود را در چارچوب قانونی مطالبه نموده و انتقاد را جایگزین مخالفت ، تهمت و… نمایند .
همه براین باورند که انتقادهای منطقی و مطالبه درخواست ها ، سازنده بوده و می توان گفت به نوعی مشارکت در اجرای امور می باشد .

یکی از معضلات و ناهنجاری های اجتماعی کشور، که در اینجا لازم هست یادآوری شود توجه و مبارزه جدی نظام و مخصوصا دولت، با قاچاق کالا و مواد مخدر می باشد که قاچاق کالا موجب خروج ارز و افزایش بیکاران میلیونی شده و قاچاق مواد مخدرکه علاوه بر تأثیرات مخرب و بیمار شدن فرد مبتلا ، منجر به از هم پاشیدگی خانواده ها، افزایش طلاق ، دزدی ، دروغگویی ، و سایر ناهنجاریهای اجتماعی و……. میشود.

به امید پیشرفت و توسعه و آبادانی بیش از پیش ایران عزیز و مؤفقیت همه دلسوزان نظام.

(تدوین : کریم خیالی میاب)

https://telegram.me/khialimiab

دیدگاه ها